Informace k 2. pololetí 2023/24

 

Děkujeme za vaši důvěru a těší nás, že jste si vybrali lezecké kroužky HUDY lezecká stěna Brno /Horolezecký oddíl Lokomotiva Brno. Aktuálně spouštíme přihlašování na první pololetí školního roku 2023/2024. Bohužel na základě zkušenosti z minulého školního roku jsme byli nuceni poupravit systém přihlášení a plateb za kroužky, který by měl celou agendu zpřehlednit a zrychlit. Děkujeme za porozumění.

1) přihláška do lezeckého kroužku je platná až po uhrazení kurzovného na bankovní účet 6180913399/0800, variabilní symbol platby prosíme RČ dítěte pro jasnou identifikaci platby
 
2) faktura vám bude vystavena v následujícím týdnu po připsání platby, prosím pokud potřebujete řešit úhradu z FKSP a potřebujete vystavit fakturu předem prosím obraťte se na nás mailem či telefonicky pro vystavení předem
 
3) RČ v přihlášce uvádějte prosím v plném formátu, je nezbytné pro evidenci vašeho dítěte u Českého horolezeckého svazu a tedy bylo vaše dítě v rámci členství ihned od první hodiny kroužků úrazově pojištěno v rámci členství a nebylo nutné složitě a řešit chybná RČ při zadávání do databáze
 

Pro druhé pololetí školního roku 2023/2024 jsou všechny děti bráni jako nový členové ČHS a HO Lokomotiva Brno a je tedy nutné uhradit příspěvky.

Dětské kroužky jsou určeny jak pro děti, které chtějí lezení vyzkoušet, seznámit se s lezeckým pohybem, tak jsou určeny dětem, které již lezení znají, věnují se mu a chtějí se v něm dále rozvíjet.

Dětské kroužky členíme jak věkově, tak zejména podle dovednosti a zaměření.

Hlavním cílem kroužků pro začátečníky a pokročilé není vychovávat vrcholové sportovce, ale to aby se vaše děti aktivní formou bavili a lezení se pro ně stalo nejprve hrou a možná časem i něčím víc.

Disponujeme v případě potřeby odděleným výukovým sektorem od hlavního lezeckého prostoru. Instruktoři tak mají pro děti klidný a samostatný prostor. Pro rozvoj sportovního lezení pak naše stěna disponuje od února 2021 ve spolupráci s Českým horolezeckým svazem prostorem národního sportovního centra jak pro lezení na obtížnost, tak pro lezení na rychlost.

Pro kurzy využíváme také boulderingovou stěnu, která je uzpůsobena pro lezecké hry a také ze všech stěn v Brně disponujeme nově již třinácti samojističi, které maximálně zefektivňují lezecký čas dětí při maximální bezpečnosti.

Kurzy pro nejmenší jsou zaměřeny zejména na sportovní aktivity, hry a lezecký pohyb.

Kurzy pro začátečníky jsou zaměřeny zejména na základní lezecký pohyb a bezpečnostní návyky.

Kurzy pro pokročilé zahrnují krom dalšího rozvoje lezecké dovednosti i rozvoj technických dovedností jako slaňování, základy lanové techniky i základy tréninku.

Kurzy jsou vedeny instruktory s pedagogickou praxí a vzděláním v problematice lezení na umělých stěnách. Mimo jejich osobní kvalifikace zahrnující studium na FSpS MU Brno, kurzy MŠMT a trenérské kurzy ČHS probíhá jejich průběžné doškolování a vzájemné konzultace.

Od podzimu 2020 jsou všechny děti v našich lezeckých kroužcích členy Českého horolezeckého svazu a Horolezeckého oddílu Lokomotiva Brno.

–       Děti jsou v rámci své činnosti úrazově pojištěny (https://www.horosvaz.cz/pojisteni-pro-cleny/urazove-pojisteni/)

–       Děti provozují svou činnost v rámci organizovaného sportu, lze uplatnit jako bonus u přihlášek na střední školy

–       U všech kurzů mají děti v kurzovném 1 ks oddílového trika na pololetí

–       Děti všech našich kroužků neplatí startovné  na závodech organizovaných HO Lokomotiva Brno v sezoně 2022/2023

Máte ke kroužkům nějaké dotazy? Navštivte stránku s často kladeními dotazy: